Reprezentativac Crne Gore i vezista azerbejdžanskog Karabaga Marko Janković (28) u razgovoru za BUTASPORT.RS pričao je o aktuelnim temama povezanim sa Partizanom.
Foto: Roland Krivec/DeFodi Images via Getty Images
Mateuš Saldanja (23) i zvanično je fudbaler novi Partizana. On je potpisao četvorogodišnji ugovor sa klubom iz Humske. Crno-beli će japanskom Džef junajtedu isplatiti obeštećenje od 1.300.000 dolara, čime se Brazilac svrstava u jedno od najskuplje plaćenih pojačanja u ovom veku. Saldanja je prethodnu sezonu proveo u Nefčiju na pozajmici gde je zabeležio 20 nastupa. Postigao je 5 golova i upisao 1 asistenciju.
“Da budem iskren ne mogu da dajem neke procene na osnovu jedne međusobne utakmice koju smo igrali u Azerbejdžanu u kojoj smo mi ubedljivo pobedili u kojoj joj je on doduše dao gol iz faktički jednog kontakta, što je dobra odlika za napadača. Mlad je i kao navijač se nadam da će se uklopiti.”, rekao je Marko Janković na početku razogovora za BUTASPORT.RS.
Partizan će u trećem kolu Lige konferencija igrati protiv boljeg iz duela RFS (Letonija) – Sabah (Azerbejdžan). Klub iz Azerbejdžana slavio je na gostovanju u Letoniji sa (2:0) i tako olakašo sebi revanš u Bakuu.
“To je ekipa koja postoji par godina (od 2017.) i koja ulaže velike napore i finansije da imaju neku zapaženiju ulogu za šta im je normalno potrebno vreme. Jako su hendikepirani odlaskom najboljeg igrača, a u poslednjem periodu kako izgledaju na terenu nisam pratio. Sve u svemu Partizan kao klub za kakav se smatra i pretenduje da bude, treba da opravda mnogo veće iskustvo igranja u Evropi.”, smatra nekadašnji vezista crno-belih.
Foto: Butasport.rs
Marko Janković je sa Partizanom 1 titulu i 3 Kupa Srbije. Bio je deo generacije koja je osvojila poslednju duplu krunu u sezoni 2016/17 kada je trener bio Marko Nikolić. Janković je za Partizan odigrao 101 utakmicu. Postigao je 13 golova i upisao 25 asistencija. Crnogorski vezista smatra da će Crvena zvezda osvojiti šampionsku titulu.
“Nadam se da će za Partizan biti bolja ova sezona, nego prethodna, ali što se tiče titule mislim da je Crvena zvezda daleko bolja po igračkom kadru, a pogotovo mi se sviđa potez sa trenerom Baharom kojeg znam iz Izraela.”, kaže Janković.
Marko Janković je već godinu dana u Karabagu, a njegov tim se trenutno bori za grupnu fazu Lige šampiona. U prvom meču poraženi su od poljskog Rakova sa (3:2). Sledi revanš u Azerbajdžanu.
“Pokušaćemo da opet osvojimo prvenstvo i da imamo zapaženu ulogu u Evropi kao prošle godine i kao mnogih godina unazad, a što se revanša tiče naravno da imamo svoju šansu koju ćemo tražiti, Rakov je dobro organizovana ekipa i dolaze iz dobrog šampionata. izgubili smo, ali se sada spremamo i pokušaćemo da se ravanširamo.”, veruje momak koji je rođen na Cetinju.
Foto: Butasport.rs
Crna Gora je trenutno na trećem mestu u grupi G u kvalifikacijama za EURO sa tri boda manje od Mađarske i Srbije. Janković je za A reprezentaciju upisao 40 nastupa.
“Na nama je da radimo i trudimo se da damo doprinos nekom istorijskom rezultatu, potrebno je mnogo toga da se poklopi da bi se eventualno došlo do toga, ali niko ne može da nam zabrani da verujemo i da se nadamo. Predstojeće dve utakmice će jasno dati odgovor koliko smo blizu cilja.”, zaključio je Marko Janković.
Izvor: BUTASPORT